İP ASKI UYGULAMALARI

İP ASKI UYGULAMALARI

İP ASKI (FRANSIZ ASKISI)

Ameliyatsız bir yüz germe – yüz askılama işlemi olan Fransız Askılama yöntemi Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı silikon malzemeden yapılmış esnek iplerle cildin gerdirilmesi işlemidir.

FRANSIZ ASKILAMA YÖNTEMİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmak isteyen kadınlar ve erkekler için ideal uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonuna alternatif bu işlem ile yaşlanma süreci geciktirilmektedir.

Fransız Askı yöntemi yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçiren hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür.

İPLER YAŞLANMAYI NASIL ETKİLER?

Çekme, asma ve düzeltme işlemi ancak sarkmalar üzerinde etkili olur. Bu nedenle yaşlanmayı durdurmak gibi bir özelliği yoktur.

İşlem sonrası yüz ovali tamamlanır, özellikler öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklıklar azalır.

İplikler kasları etkilememektedir. Buna bağlı olarak ortaya doğal bir sonuç çıkar ve ifade bozulmaz.

İplikler etraflarında oluşan kolajen üretimi ile cildi destekler ve cilde faydasını uzun süre görebilirler.

Sonuç olarak ortaya tamamen yenilenmiş ve eski sağlığına kavuşmuş bir cilt çıkar.

Yüzün gençleşmesi, işlem sonrasında hemen fark edilir: %90 bütünleşmiş görüntüyü alması 1 haftayı bulur. Eğer eksiklikler varsa haftanın sonunda tamamlanmalıdır. İşlemin tam olarak yüz ile entegre olması 2 – 3 ayı bulmaktadır.

FRANSIZ ASKISI NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin arasında en yeni olan bu teknik ile kalıcılık süresi 5 ila 10 yıl arasında olurken doğal ifade korunarak uygulama yapılıyor.

Fransız Askısı işlemi sayesinde hastalar, cerrahi operasyon prosedürleriyle uğraşmak ve kısa süreli ameliyatsız yüz germe işlemlerini sürekli tekrarlatmak zorunda kalmıyor.

İplerin esnek olması sebebi ile oldukça rahat kullanılabilen ve kopma riski olmamasından dolayı mimikleri kısıtlamayan Dinamik Askı işlemi ile hastalar, konforlu ve güvenli biçimde gergin bir görünüme kavuşabiliyor.

‘ ZAMANI GERİYE AL ‘

HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Yüz ve vücut pitozunun (sarkma) tedavisi için uygundur. Aşağıdaki alanları tedavi etmek mümkündür:

Yüz:

Yanaklar,

Elmacık kemikleri,

Çene altı,

Yüzün oval bölümleri,

Kaşlar,

Boyun

Vücut:

Göğüsler,

Kollar,

Kalçalar,

Bacaklar

UYGULAMA HER CİLT TİPİNDE ETKİLİ MİDİR?

İplikler sadece hacimsel değişiklik yaratır. Bu tekniğin aşırı derecede kırışmış ve sarkmış ciltler için uygun olmadığını unutmamak çok önemlidir.

Hastalar sonucu verimli olmayacak durumlarda doktorun onlara işlem uygulamayı kabul etmeyeceğini bilmelidirler.

Etkili ve estetik açıdan hoş bir görüntü elde etmek için cilt ince olmalıdır ve hafif derecede gevşeklik göstermelidir.

Cilt çok ince ve kırışmış ise sonuç istenen düzeyde olmayacaktır.

Cilt kalın ve çok ağır ise ipler bu işlem için yetersiz kalacaktır.

FRANSIZ YÜZ ASKILAMA UYGULAMASININ AVANTAJLARI

Mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan ve dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde uygulanmaktadır. Derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikiş izi olmadan uygulanmaktadır. Tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

Tüm bunlara ek olarak süspansiyon etkisi sayesinde yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda son derece etkilidir.

Kadınlarda ve erkeklerde kullanılabilir

35 yaşından 70 yaşına kadar ihtiyacı olan tüm hastalarda kullanılabilir

Yara yapmaz ve iz bırakmaz, ameliyat değildir

Genel anestezi ile uygulanmadığı için hastanede kalmak gerekmez

Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır

Mimiklerde değişiklik olmaz

Gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir

Lokal anestezi altında işlem neredeyse ağrısızdır

2 gün ila 2 hafta arasında iyileşme

UYGULAMA KAÇ SEANS SÜRÜYOR?

Sadece bir seans yeterli olacaktır. Eğer tekrarlanmak istenirse beş yıl sonra tekrarlanabilir.

DİNAMİK İPLİKLER YAŞLANMAYI DURDURUYOR MU?

İpliklerin zamanı durdurma gibisi bir etkisi olmadığından yaşlanmayı önlemek gibi bir mucize söz konusu değildir.

İŞLEM TERSİNE DÖNDÜRÜLEBİLİR Mİ?

İşlem uygulandıktan birkaç yıl sonra dilerseniz mevcut iplikleri tekrar gerdirebilir, yeni iplikler ile yeni işlem yaptırabilir ya da başka bir genleştirme tekniği deneyebilirsiniz.

FRANSIZ ASKISI NASIL UYGULANIR?

Dinamik Askılar lokal anestezi sonrasında yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında uygulanmaktadır. Uygulama bölgesinde işlem öncesi yapılacak kontrol ile çalışılacak bölgeler belirlenmekte ve ipler deri altına yerleştirilmektedir.

İpin tutunma bölgesi baş içi (kulak üzeri) olarak tercih edildiği için işlem dikişe gerek kalmadan sonlandırılmaktadır.

İşlem sonrası oluşabilecek enflamasyon ağrı kesiciler ile dindirilebilmektedir.

Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilmektedir.

UYGULAMA ÖNCESİ HANGİ ÖNLEMLER ALINMALIDIR?

Belirli bir önlem ya da gerekli bir tedavisi yoktur.

İşlem öncesi ipler ve askı işlemi hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için tüm detayları doktorunuza sormanız oldukça önemlidir.

Doktorunuzun size tedavi günü rahat edebilmeniz için dezenfektan şampuan ve hafif sakinleştirici bir madde önerecektir.

UYGULAMA SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR?

Dinamik ipin uygulanmasının ardından birkaç gün dinlenilmelidir.

Çene hareketleri minimum seviyede kullanılmalıdır.

Yüz üstü uyunmamalıdır.

Yüz yıkama işlemi sırasında sadece yukarı doğru hareketler uygulanmalıdır.

Cilde masaj uygulanmamalı ve ovuşturulmamalıdır.

YAN ETKİLERİ NELERDİR?

İpler tamamen insan cildine uyumlu, dış malzemesi silikon iç malzemesi ise polyesterden yapılan iplerdir. Bu nedenle iplerin yan etkisi bulunmamaktadır.

İşlem sonrası yan etkiler oldukça azdır ve normal hayata ertesi gün devam edilebilir. Ciltte bulunan katılık, ödem oluşumu ve morarma da yaygın olarak görülmektedir. Bu semptomlar kısa süre sonra ortadan kalkmaktadır.

Bazen ciltte kanamaların olduğu da görülmektedir. Bunlar diş sıkmasının sonucunda ortaya çıkar ve birkaç gün içerisinde kaybolurlar.

Doktorlar işlem sonrası genel olarak antibiyotik, anti-inflamatuar ya da analjezik önerebilirler. Germe seviyesine bağlı olarak cilt katlanmaları işlemden sonraki bir kaç gün içerisinde kaybolur. Her işlemde hastanın işlem sonrası hafta kontrole gelmesi söylenir.

İP ASKI (FRANSIZ ASKISI)
 • Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmasını isteyen kadınlar ve erkekler için ideal uygulamadır.
 • Çekme, asma, ve düzeltme işlemi sarkmalar üzerinde etkili olur.
 • İşlem sonrası yüz ovali tamamlanır, özellikler öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklıklar azalır.
 • İp Askı, yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval bölümleri, kaşlar, boyun, göğüsler, kollar, kalçalar ve bacaklar İçin uygulanabilir.
 • Yara yapmaz ve iz bırakmaz, ameliyat değildir.
 • Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır, mimiklerde değişiklik olmaz.
İP ASKI (FRANSIZ ASKISI)İPLE YÜZ GERME

İple yüz germe, ameliyat olmadan yüzünde gençleşme isteyen hastalar için son yıllarda kullanılmaya başlayan yüz germe ameliyatına alternatif bir estetik işlemdir.

Ameliyatsız şekilde yüzünüzdeki sarkan dokuları gergin hale getirmeyi amaçlayan tıbbi bir uygulamadır. İnsan dokusuna uyumlu, gerginliğe dayanıklı olarak özel olarak üretilen iplerin ince bir kılavuz iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesi prensibine dayanan bir uygulamadır.

İple yüz germe işlemi için öncelikle bu uygulama için uygun hasta seçimi yapılmalıdır. Hastanın yüz özellikleri, yaşlanma derecesi göz önünde bulundurarak her hastaya özel bir gençleştirme reçetesi oluşturulur. Eğer iple yüz germe yapılacaksa, hastanın yaşlanmanın derecesine göre ne kadar ip ile yüzün hangi noktalarından asma işlemi yapılacağı tespit edilir.

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir ve dezenfekte edilir. Daha sonra deri altına yerleştirilen özel kanüller içinden germeyi sağlayacak ipler yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir

İple yüz germe kısa sürede uygulanır. Kolay ve güvenlidir. Konforlu ve zararsızdır. Cilt içinde kolajen üretimini ve gençleşmeyi tetikler. İnce kırışıklıkları giderir. Genel anestezi gerektirmez. Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir. Gerektiğinde ipler çıkarılabilir ve işlem geri döndürülür. Tedavi sonrasında makyaj uygulaması ve normal hayata geri dönmek mümkündür.

Bu konuda istekli olan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Sadece dikkat edilmesi gereken husus, kullanılan iplere alerjisi olan ve cildinde enfeksiyon bulunan hastalara bu işlem uygulanmamalıdır.

İPLE YÜZ GERME
 • Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmasını isteyen kadınlar ve erkekler için ideal uygulamadır.
 • Çekme, asma, ve düzeltme işlemi sarkmalar üzerinde etkili olur.
 • İşlem sonrası yüz ovali tamamlanır, özellikler öne çıkarılır, elmacık kemikleri belirginleştirilir ve kırışıklıklar azalır.
 • İp Askı, yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval bölümleri, kaşlar, boyun, göğüsler, kollar, kalçalar ve bacaklar İçin uygulanabilir.
 • Yara yapmaz ve iz bırakmaz, ameliyat değildir.
 • Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır, mimiklerde değişiklik olmaz.
İPLE YÜZ GERMEİPLE BURUN ŞEKİLLENDİRME

İple burun şekillendirme basit ve güzel bir yöntem.

Burun estetiği estetik plastik cerrahinin en güzel konusudur.

Burunda estetik cerrahi sırasında yapılabilecek birçok farklı işlem vardır.

İple burun şekillendirmenin avantajı burun dokusunda fazla değişiklik yapmadan estetik sonuçlara ulaşabilmektir.

İple burun şekillendirmede burun ucu düşüklüğü düzeltilir.

Birçok kişi işlem sonrası daha rahat nefes alır.

İyileşme hızlıdır ve morarma görülmez.

Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi ağrı yok denecek kadar azdır.

Dikiş almak gerekmez ve burun alçısı uygulanmaz.

İple burun şekillendirmede farklı yöntemler vardır .

Kişiye uygun yöntem seçilerek elde edilen burun şeklinin kalıcı olması sağlanır.

İPLE BURUN ŞEKİLLENDİRME
 • İple burun şekillendirme basit ve güzel bir yöntem.
 • İple burun şekillendirmenin avantajı burun dokusunda fazla değişiklik yapmadan estetik sonuçlara ulaşabilmektir.
 • İp Askı, yanaklar, elmacık kemikleri, çene altı, yüzün oval bölümleri, kaşlar, boyun, göğüsler, kollar, kalçalar ve bacaklar İçin uygulanabilir.
 • Birçok kişi işlem sonrası daha rahat nefes alır.
 • İyileşme hızlıdır ve morarma görülmez.
 • Dikiş almak gerekmez ve burun alçısı uygulanmaz.
İPLE YÜZ GERMEİPLE KAŞ KALDIRMA

Oldukça pratik bir yöntemdir

İple kaş kaldırma işlemi yaptıranlar, hemen normal hayatlarına dönebilirler

Kaşlar yüz ifadesini son derece etkileyen uzuvlardır

İple kaş kaldırma işlemiyle daha taze ve genç bakışlara kavuşabilirsiniz

İple kaş kaldırma kısa süre içerisinde yapılır, his kaybı yaşanmaz

Cilt yüzeyindeki ince çizgileri gerer ve ayrıca bakışların son derece canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar

İple kaş kaldırma diğer cerrahi ve medikal uygulamalara nazaran çok daha avantajlıdır

İPLE KAŞ KALDIRMA
 • Oldukça pratik, kolay ve risksiz bir yöntemdir.
 • İple kaş kaldırma işlemi yaptıranlar, hemen normal hayatlarına dönebilirler
 • Kaşlar yüz ifadesini son derece etkileyen uzuvlardır .
 • İple kaş kaldırma işlemiyle daha taze ve genç bakışlara kavuşabilirsiniz .
 • İple kaş kaldırma işlemiyle daha taze ve genç bakışlara kavuşabilirsiniz .
 • İple kaş kaldırma kısa süre içerisinde yapılır, his kaybı yaşanmaz.
 • Cilt yüzeyindeki ince çizgileri gerer ve ayrıca bakışların son derece canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlar.
 • İple kaş kaldırma diğer cerrahi ve medikal uygulamalara nazaran çok daha avantajlıdır.
İPLE KAŞ KALDIRMA671
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?